ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10862726
*
nr 1086 2726
Spegel
Empirestil, 148x65
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2017
kl 18:56:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 19:51:54
1
1.000 kr
30/1 17:54:37
2
1.300 kr
30/1 17:56:35
1
1.200 kr
30/1 17:56:35
2
1.300 kr (Budbetjänt)
30/1 18:13:59
2
1.500 kr
30/1 18:46:59
1
1.400 kr
30/1 18:46:59
2
1.500 kr (Budbetjänt)
30/1 18:47:15
1
1.600 kr
30/1 18:48:36
2
1.800 kr
30/1 18:49:43
1
1.800 kr
30/1 18:49:43
2
1.800 kr (Budbetjänt)
30/1 18:51:47
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1086 2726
Spegel
Empirestil, 148x65
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 19:51:54 | 1 | 1.000 kr |
30/1 17:54:37 | 2 | 1.300 kr |
30/1 17:56:35 | 1 | 1.200 kr |
30/1 17:56:35 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
30/1 18:13:59 | 2 | 1.500 kr |
30/1 18:46:59 | 1 | 1.400 kr |
30/1 18:46:59 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
30/1 18:47:15 | 1 | 1.600 kr |
30/1 18:48:36 | 2 | 1.800 kr |
30/1 18:49:43 | 1 | 1.800 kr |
30/1 18:49:43 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
30/1 18:51:47 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02